top-slider

Historie společnosti
OPaLL-AGRI

Jak jsme vyrostli...

1995

Společnost jsme založili roce 1995, původně jako zámečnickou dílnu s necelou desítkou zaměstnanců a zázemí v podobě výrobní haly jsem nalezli v Dolních Životicích. Prvním velkým mezníkem bylo v roce 1996 zahájení výroby opotřebitelných náhradních dílů, čímž společnost získala  vlastní produkty. Díky náročnosti výroby náhradních dílů, které přicházejí do přímého kontaktu s půdou a čelí tak velkému opotřebení jsme výrobní haly postupně vybavili technologiemi k tvarování a zušlechťování oceli, což pro společnost znamenalo velký posun kupředu. Ruku v ruce s těmito změnami přišla i investice do vybavení vlastního konstrukčního pracoviště.

2001

V tomto roce převzala společnost kompletní výrobní program zemědělské techniky od opavské strojírenské firmy OSTROJ Opava a.s. a začala vyrábět vlastní zemědělské stroje pod značkou OPaLL-AGRI s.r.o., což  firmu posunulo do ligy velkých výrobců zemědělských strojů. Díky rozvíjející se výrobě a dobrým prodejním výsledkům nám přestaly kapacitně stačit výrobní prostory, proto jsme zakoupili bývalý areál zemědělského výzkumného ústavu ÚKZUZ v nedalekých Herticích.

2005

Do Hertic jsme po rozsáhlé rekonstrukci přestěhovali kancelářské prostory a sklad náhradních dílů. V rozsáhlém areálu jsme mimo to zřídili nové prodejny, servisní dílny a výstavní plochy, kde si mohou zákazníci prohlédnout sortiment nabízené zemědělské techniky. O dva roky později se přestavby dočkal i původní výrobní areál v Dolních Životicích, kde jsme postavili novou halu a zároveň jsme investovali do zázemí pro zaměstnance.

2012

Mimo prostory a budovy umístěné v Herticích a Dolních Životicích vlastníme v rámci České republiky další dvě pobočky. První se nachází v Golčově Jeníkově a jejím cílem je prodej dílů a strojů v oblasti severní poloviny Čech. Rozlehlý areál s administrativní budovou a velkou skladovou halou jsme koupili v roce 2012. Druhá pobočka sídlí v Jindřichově Hradci, odkud pracovníci obchodně zastřešují prodej strojů a dílů v oblasti jižní poloviny Čech. Sklad a kanceláře se nacházejí v prostorné hale. 

2015

V roce 2014 jsme zahájili stavbu nové výrobně-montážní haly. Na ploše bývalého zemědělského brownfieldu vyrostlo výrobní zázemí o rozloze téměř 4752 m2, které poskytlo prostory pro nové svařovny a několik lakoven pro stroje i náhradní díly. V další části nové haly se nachází sklad montážních dílů, na který navazuje vlastní montáž se čtyřmi samostatnými montážními pracovišti. Samozřejmostí je kvalitní zázemí pro zaměstnance, a to nejen v oblasti sociální, ale také ve formě velké školící místnosti pro zdokonalování dovedností našeho personálu. Novou výrobní halu jsme otevřeli 10. září 2015 za přítomnosti předních představitelů zemědělského sektoru v čele s tehdejším ministrem zemědělství Mariánem Jurečkou, který na své rodinné farmě rovněž využívá techniku OPaLL-AGRI s.r.o. 

Současnost

V roce 2016 jsme provedli rekonstrukci obrobny, dokončili parkoviště, zpevněné, manipulační a odstavné plochy a nakoupili nové technologie, které nám zvyšující kvalitu a produktivitu prováděných prací.
V roce 2018 jsme provedli rozsáhlejší rekonstrukci vnitřních prostor administrativní budovy střediska Golčův Jeníkov. Cílem této rekonstrukce bylo využití všech prostor, které tato budova nabízí a vytvořit příjemné prostředí nejen pro zaměstnance, ale pro všechny, kteří provozovnu navštíví. 
V roce 2019 jsme také zrekonstruovali nefunkční administrativní budovu bývalé čerpací stanice, kterou se firmě v minulosti podařilo odkoupit, a která stála v areálu firmy v Dolních Životicích a rozšířili jsme tak firmu o nové kancelářské prostory. Dnes je společnost OPaLL-AGRI, s.r.o. významným tuzemským výrobcem zemědělských strojů a opotřebitelných náhradních dílů pro půdozpracující stroje.
 
Chcete s námi navázat spolupráci?